השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים
השתלת שיער במפרצים

התקרחות באזור המפרצים הינה תופעה שכיחה ובימינו גם ברת טיפול. קיימים סוגים שונים של טיפולים המיועדים לטיפול בתופעת ההתקרחות. על אף שתופעת ההתקרחות נפוצה מאוד בקרב גברים, היא עלולה לגרום לפגיעה משמעותית בדימוי העצמי ובתחושת הביטחון של הגבר. יחד עם זאת, קיימים גברים אשר ההתקרחות באזור המפרצים אינה מפריע להם כלל. במאמר זה נסייע לכם להבין את מהות התופעה ונסקור את דרכי הטיפול בה. 

התקרחות במפרצים – במה בדיוק מדובר?

התקרחות במפרצים הינה תופעה אשר נפוצה אך כזו שמתבטאת באופן שונה בין אדם לאדם. בחלק מהמקרים התדלדלות השיער במפרצים תופיע בשלבי ההתקרחות הראשונים, ולעיתים ההתקרחות במפרצים תופיע אך ורק בסוף תהליך ההתקרחות. מדובר בתופעה אשר מושפעת ממרכיבים שונים. החל מגנטיקה וכלה במתחים נפשיים ומצוקה רגשית אשר עלולים להאיץ את התהליך.  

מהי השתלת שיער במפרצים ולמי היא מיועדת?

מדובר בהליך נפוץ ושגרתי המיועד לאנשים הסובלים מהתקרחות בצידי המצח. בזכות טכנולוגיות מתקדמות ורפואה מפותחת, כל אחד אשר יחפוץ בכך יוכל לטפל בהתקרחות ולהשיב לעצמו תחושת ערך עצמי וביטחון. מרבית המטופלים הינם גברים, אך קיים גם אחוז נמוך יחסית של נשים שסובלות מתופעת התקרחות. כל אדם יכול לעבור את הליך ההשתלה. יחד עם זאת, יש להיוועץ עם רופא מומחה שיסייע לכם להבין מהו קצב ההתקרחות שלכם וכמה רקמה בריאה קיימת אשר ממנה ניתן יהיה לדגום שיער. רק לאחר מכן תוכלו לקבל החלטה בנדון. 

טכניקות להשתלת שיער

השיטה הנפוצה ביותר היא ביצוע דגימות של שיער בריא והשתלתו באזורים המתקרחים. השיטה המתקדמת ביותר להשתלת שיער במפרצים הינה FUE. קיימות שיטות נוספות כגון: FUT  ו-DHI. משך ההליך הרפואי אורך זמן, בייחוד אם מדובר בהשתלה באזור רחב יותר מאשר רק במפרצים עצמם. המחיר כמובן מושפע גם הוא ממשך הטיפול. 

הגבלות לאחר ההליך הרפואי ותופעות לוואי אפשרויות

 • תדרשו לחבוש מסכה שתגן על השערות שהושתלו מספר ימים לאחר ההשתלה
 • הימנעות מהרטבת הראש מספר ימים 
 • הימנעות מקיום יחסי מין ו\או כל פעולה שעלולה לגרום לעליית הלחץ באזור הקרקפת
 • יתכנו כאבים וגירודים באזור ההשתלה 

קצר ההחלמה הינו סובייקטיבי ומשתנה מאדם לאדם. אחדים יחלימו באופן מלא מספר שבועות לאחר ההשתלה ולאחרים משך ההחלמה עלול לקחת עד מספר חודשים. 

באילו מרפאות מומלץ לעבור את השתלת השיער

את ההליך הרפואי מומלץ לעבור אך ורק על ידי רופא מומחה, מוסמך בתחום ההשתלות שיער ובעל ניסיון רב. 

 • הקפידו לבדוק היטב מהי ההסמכה המדויקת של הרופא המטפל
 • מהו משך הזמן בה עוסקת המרפאה בתחום
 • בדקו ביקורות והמלצות אודותיה
 • בקשו הצעת מחיר מפורטת שכוללת את עלות ההליך עצמו. באם בחרתם במרפאה בחו"ל בדקו את האפשרות לחבילה שכוללת כרטיסי טיסה ומלונות, אחריות החברה כלפיכם ועוד. 

כמה זמן תחזיק השתלת השיער

השתלת השיער מחזיקה לרוב שנים רבות. מספר שבועות לאחר סיום התהליך נדרשות פעולות תחזוקה קפדניות אך לאחר מכן תהנו משיער שופע ועשיר לזמן רב. 

מחירי השתלת השיער 

מחיר ההשתלה מושפע ממספר פרמטרים:

 • מספר הטיפולים הנדרשים להשתלה 
 • האם המרפאה נמצאת בארץ או בחו"ל 
 • ותק וניסיון המרפאה המטפלת

בישראל, טווח המחירים להשתלת שיער במפרצים שתתבצע במרפאה בישראל תנוע בין 15,000 ₪ ל-20,000 ₪. בחו"ל, ובד"כ בתורכיה שם תמצאו רופאים מנוסים ובעלי ידע רב בתחום עלות טיפול תהיה כ-12,000 ₪ לטיפול מלא. 

יתרונות ההליך בארץ

יתרונות ההליך בחו"ל

יקר משמעותית מביצוע ההשתלה בחו"ל זול יחסית לישראל (אף על פי שיש לשקלל במחיר הסופי עלות כרטיסי טיסה ומלונות
אם התקציב שלכם מוגבל תצטרכו להתפשר על איכות המרפאהתוכלו לבחור מרפאה איכותית בתקציב נמוך יחסית
צוות רפואי מוכר, דובר את שפת האם שלכםתתווסף חוויה של נסיעה לחו"ל

 

קחו בחשבון כי התפשרות על איכות וניסיון המרפאה המטפלת עלולה לעלות לכם ביוקר ולגרום לכם לעוגמת נפש קשה ולנזקים בלתי הפיכים. מיותר לציין כי מדובר בסכומים גבוהים, אך כאשר מדובר בשיפור משמעותי באיכות חייכם והביטחון העצמי שלכם – ההשקעה משתלמת במיוחד. 

 

מוזמנים להשאיר פרטים על מנת לקבל ייעוץ ומידע נוסף,

אנו כאן בשבילכם לכל שאלה, 

"צעירים לנצח"

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב skype
רוצה שיער מלא?
מידע מקצועי
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

לא תמיד התקרחות היא סימן רב, על פי מחקרים שנערכו ברחבי העולם – ישנם מקרים שבהם קרחת נתפסת בתור משהו סמכותי, בוגר ודומיננטי אצל גברים