החלקה יפנית – כל מה שצריך לדעת

החלקה יפנית
החלקה יפנית

אם את או אתה חולמים על שיער חלק, אתם ככל הנראה מבינים כי האפשרות היחידה היא ביצוע החלקה. כיום קיימות שיטות שונות של החלקה, ועליכם להכיר את ההחלקה שתתאים לכם בצורה הטובה ביותר. הבחירה של ההחלקה המושלמת היא זאת שיכולה לעשות את כל ההבדל מבחינתכם בין הצלחת ההחלקה ובין כישלון.

אחת משיטות ההחלקה הנפוצות והמדוברות ביותר היא ההחלקה היפנית. אך על מנת שתכירו את ההחלקה הזאת בצורה הטובה ביותר החלטנו להרים את הכפפה. במאמר הבא תמצאו פירוט מקיף על החלקה יפנית, כך שתוכלו לוודא שהיא מתאימה לכם בצורה הטובה ביותר. לאחר מכן תוכלו לפנות למעצב שיער על מנת לבצע את ההחלקה.

 

למי מתאים לבצע החלקה יפנית?

 

עוד לפני שאתם מתחילים לחפש מעצב שיער שיבצע עבורכם החלקה יפנית, אתם צריכים לראות האם היא בכלל יכולה להתאים לכם. החלקה יפנית איננה מתאימה לכל אחד, ולכן אם אינכם מועמדים מושלמים לביצוע ההחלקה היפנית – ככל הנראה תצטרכו לחפש שיטות החלקה אחרות שיהיו רלוונטיות עבורכם.

החלקה יפנית באופן עקרוני מתאימה אך ורק ללקוחות אשר לא העבירו את השיער שלהם טיפול כימי כזה  אחר. אפילו אם הטיפול בוצע ממש מזמן, אתם לא תגיעו לתוצאות הרצויות כל עוד השיער עבר בעברו טיפול כימי. בנוסף לכך החלקה יפנית תסייע לכם לקבל שיער חלק במיוחד, ולכן היא מתאימה ללקוחות שרוצים שיער מאוד חלק. יש מעצבי שיער שטוענים כי התוצאות נראות בצורה טובה יותר על גברים או נשים עם שיער מתולתל במיוחד, אך כמובן שבאופן כללי זוהי לא הוראה גורפת. גם נשים או גברים עם שיער מתולתל פחות יוכלו לבצע החלקה יפנית.

 

מהם העקרונות המנחים של החלקה יפנית?

 

העקרונות של ההחלקה היפנית הם דומים מאוד לעקרונות של כל שאר שיטות ההחלקה, כך שאם אתם מכירים את השיטות הללו – אנו לא עומדים לחדש לכם כמעט שום דבר. אך אם אינכם מכירים את העקרונות שעליהם מתבססת כל הפונקציה של החלקת השיער – זוהי הזדמנות חסרת תקדים עבורכם להיחשף לעולם הזה. כך תוכלו להבין בדיוק כיצד מתבצע התהליך כולו.

החלבון שאחראי על מבנה השיער הוא חלבון הקראטין שבנוי משרשרת של חומצות אמינו, התפקיד של ההחלקה היפנית היא לפרק את אותן חומצת אמינו על מנת להחליק את השיער. באמצעות הפירוק של חומצות האמינו מתפרק גם המבנה המתולתל של השיער, ובעקבות כך הוא בעצם הופך להיות חלק. על מנת שיהיה ניתן לשמור על התוצאות שהתקבלו כתוצאה מההחלקה, מעצב השיער משתמש בחומר מחמצן. כך שהוא יאפשר להחלקה היפנית להחזיק מעמד לאורך תקופת הזמן הארוכה ביותר האפשרית, כמה זמן יכולה להחזיק החלקה יפנית? את התשובה לשאלה הזאת תוכלו לגלות בהמשך.

 

כמה אמורה לעלות החלקה יפנית?

 

אחת מהשאלות החשובות ביותר קשורה לעלות של החלקה יפנית, כאשר השאיפה שלכם צריכה להיות לקבל את הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר. כמובן שהמחיר האטרקטיבי אינו יכול להגיע על חשבון איכות ההחלקה, ולכן אל תחפשו את הצעת המחיר הנמוכה ביותר – אלה הצעת המחיר שתתגמל אתכם באופן האידיאלי.

העלות של החלקה יפנית היא מאוד דינאמית ומשתנה בהתאם למקום שבו תבצעו את ההחלקה ובהתאם למצב הנוכחי של השיער שלכם. באופן טבעי ככל שהשיער שלכם יהיה יותר ארוך כך העלות של ההחלקה תהיה יקרה יותר ואתם צריכים לקחת את הנושא הזה בחשבון. ברוב המקרים החלקה יפנית אמורה לעלות בין 1000 שקל ועד ל-4000 שקל, כאשר אנו מדברים על טיפול מלא של החלקה.

מנגד אם אתם צריכים רק לחדש את השורשים של השיער אז כמובן העלות תהיה נמוכה יותר. העלות של חידוש השורשים מתחילה מ-800 שקל ויכולה להגיע עד ל-1500 שקל. מעצב השיער הוא זה שקובע את העלות, ולכן אנו ממליצים לכם מראש לוודא מולו את העלויות על מנת שתוכלו להיות ערוכים. חשוב מאוד שלא תגיעו למצב שבו אתם מתחילים את הטיפול אך נאלצים להפסיק אותו באמצע מכיוון שאין לכם כסף להשלים אותו. על מנת שתוכלו לקבל את הצעת המחיר הרלוונטית עבורכם כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק להיפגש עם מעצב השיער.

 

כל כמה זמן צריך לחדש החלקה יפנית?

 

באופן עקרוני גם אם לא יתבצע חידוש לאחר החלקה יפנית, השיער עצמו יישאר חלק בהשוואה לשיער שהיה ללקוח או ללקוחה בתחילת הדרך. הבעיה העיקרית תהיה עם השורשים שככל שעובר הזמן הם יחזרו למצב ההתחלתי שלהם, ולפיכך הלקוח או הלקוחה יהיו חייבים לחדש אותם עם מנת לשמור על המראה תקין של ההחלקה. לרוב ישנו צורך לחדש את השורשים כל חצי שנה, במקרים מסוימים אפשר לבצע את החידוש כל שנה – הכול בהתאם לרמת התחזוקה של השיער. 

איך תדעו מתי אתם צריכים לחדש את ההחלקה? האמת שאין שום מצב שתוכלו לפספס את זה. הרי כל אחד מכיר את השיער שלו, ולכן ניתן לראות בצורה דיי ברורה כי המצב של השיער מתחיל לחזור לקדמותו. בשלב הזה אתם כבר יכולים להתחיל לבדוק מה התור הבא הפנוי אצל מעצב השיער שמבצע עבורכם את ההחלקה. 

כמו שהסברנו בפסקה הקודמת העלות של חידוש החלקה יפנית נמוכה יותר מאשר ביצוע החלקה יפנית מחדש. לכן אתם צריכים גם לקחת את הנושא הזה בחשבון כאשר אתם מגיעים לבצע את החידוש, ואל תיתנו למעצבי השיער לנצל את חוסר ההיכרות שלכם עם התחום הזה. 

 

היתרונות של החלקה יפנית

 

אם אתם מחליטים שאתם רוצים לבצע החלקה יפנית, רצוי שתכירו את כל היתרונות של האפשרות הזאת על פני האפשרויות האחרות. כך תוכלו לדעת כי מדובר בבחירה הטובה ביותר עבורכם, אנו החלטנו לסקור עבורכם את כל היתרונות של החלקה יפנית:

  • החלקה יפנית מביאה לתוצאות מדהימות, ניתן יהיה לקבל שיער חלק כבר לאחר תקופת זמן קצרה – כאילו נולדתם עם שיער חלק.
  • בשונה מהסטיגמות הקיימות על החלקות שיער, אם מבצעים את ההחלקה היפנית כמו שצריך היא עשויה להבריא את השיער.
  • לא תהיה שום סיבה שתצטרכו להתעסק עם השיער, אפילו שאתם קמים בבוקר השיער יהיה חלק כאילו עשיתם מחליק או פן.
  • ניתן לחפוף לאחר ההחלקה עם כל שמפו, תוכלו להיכנס לבריכה או לים ללא כל בעיה.

 

החסרונות של החלקה יפנית

אומנם אתם בוודאי שמים לב כי להחלקה יפנית יש לא מעט יתרונות, בגלל היתרונות הללו לא מעט מטופלים מחליטים לבצע את ההחלקה הזאת. אך לצד היתרונות יש גם חסרונות שאתם צריכים להכיר, על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה המושלמת אליכם:

  • אין דרך חזרה לאחר ביצוע ההחלקה, לא יהיה ניתן להחזיר את השיער המתולתל רק על ידי גזירת השיער כולו.
  • לא יודעים עד כמה זה חיסרון, אך אתם פשוט מתרגלים לשיער החלק ומתמכרים ליתרונות של ההחלקה.
  • אי אפשר לבצע את ההחלקה היפנית על שיער שעבר טיפול כימי, לכן לא מעט אנשים אינם יכולים לבצע את סוג ההחלקה הזה – והם צריכים למצוא סוגי החלקה אחרים רלוונטיים יותר.
שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב skype
רוצה שיער מלא?
מידע מקצועי
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

לא תמיד התקרחות היא סימן רב, על פי מחקרים שנערכו ברחבי העולם – ישנם מקרים שבהם קרחת נתפסת בתור משהו סמכותי, בוגר ודומיננטי אצל גברים