כל האמת על החלקת קראטין

החלקת קראטין
החלקת קראטין

לא מעט גברים ונשים מחליטים בשלב כזה או אחר לבצע החלקה בשיער. כיום קיימים סוגים רבים של החלקות, ומחובתכם לבחור את ההחלקה שהכי מתאימה לכם. על מנת שתוכלו לבחור מבין ההיצע את הקיים את ההחלקה המושלמת, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקבל את האינפורמציה הדרושה לשם כך.

המאמר הבא יעסוק כולו בהחלקת קראטין, אחת מהחלקות השיער הנפוץ והשכיחות ביותר בישראל. כך שאם אתם מעוניינים לבצע את ההחלקה הזאת מוטב שתקראו את המאמר הבא שהולך לענות לכם על לא מעט שאלות שעשויות לעניין אתכם. לאחר מכן תוכלו לבצע את ההחלקה בלב שלם ובהבנה כי ההחלקה הזאת מתאימה לכם.

 

למי מתאים לבצע החלקת קראטין?

 

ברור לכולם כי החלקת קראטין איננה מתאימה לכל אחד, ולכן עוד לפני שנתחיל לענות על שאלות הקשורות להחלקה עצמה – נסביר למי היא מיועדת. ההחלקה הזאת בשונה מהחלקות אחרות מיועדת לאנשים מאוד ספציפיים, כך שאם אתם לא משתייכים לקבוצה הזאת – ככל הנראה ההחלקה הזאת איננה רלוונטית עבורכם. 

ברוב המקרים החלקת קראטין מתאימה בעיקר ללקוחות שאינם מעוניינים בשיער חלק מידי, אך הם כן רוצים שיער חלק באופן יחסי. כך שכל הנשים שרוצות שיער חלק בצורה קיצונית, ככל הנראה שתצטרכו לבחור בהחלקה מסוג אחר שיכולה לספק לכם את התמורה שאתם רוצים לקבל.

בנוסף החלקת קראטין יכולה להיות מושלמת עבור לקוחות שעברו טיפולים כימיים בשיער, ומרבית ההחלקות הקיימות בשוק אינן רלוונטיות עבורם. החדשות הטובות הן שהחלקת קראטין הם כן יכולים לבצע, ומהסיבה הזאת לא מעט אנשים בוחרים באפשרות הזאת. אם אתם עדיין מתלבטים תמיד תוכלו לראות תוצאות של מטופלים אחרים על מנת להבין האם ההחלקה מתאימה לכם.

 

מהם העקרונות המנחים של החלקת קראטין?

 

חשוב להבין כי יש לא מעט הבדלים בין החלקת קראטין ובין החלקות אחרות, בעיקר בעקרונות שעליהן מתבססת ההחלקה. מהסיבה הזאת בין היתר החלקת קראטין יכולה להיות רלוונטית עבור אנשים שהשיער שלהם עבר טיפולים כימיים. אז למה בדיוק העקרונות המנחים של החלקת קראטין שונים?

מרבית שיטות ההחלקה הקיימות מתבססות על עיקרון של שבירת הקשרים בין המולקולות ובין החלבון. החלקת קראטין עושה פעולה שונה היא בעצם מעשירה את החלבון הקיים ומחזקת אותו כך שהוא יוכל להיות אפקטיבי יותר כך שגם עם השיער עצמו נמצא במצב רע, החלקת קראטין יכולה להביא לתוצאות מרשימות בזמנים קצרים יחסית.

כמובן שיש גם חסרונות לעקרונות המנחים הללו, והחיסרון המשמעותי ביותר הוא שתצטרכו לבצע תחזוקה להחלקה באופן שכיח. על כך כמובן אתם תקבלו הסבר מלא בהמשך המאמר, כך שאין לכם מה לדאוג. אך באופן כללי לא משנה מאיזה כיוון אתם מסתכלים על האפשרות הזאת היא יכולה להיות אפשרות יוצאת מגדר הרגיל.

 

מהי עלות החלקת קראטין? 

השאלה הראשונה של כל אדם שניגש לבצע החלקת קראטין היא כמובן לשאול כמה ההחלקה עולה. העלות של ההחלקה היא זאת שיכולה לעשות את כל ההבדל מבחינת האנשים שעומדים לעבור אותה. לא מעט אנשים יעדיפו לבחור בהחלקות זולות על מנת שלא להכניס את היד עמוק מידיי לכיס. ניתן להגיד בצורה כמעט חד משמעית כי החלקת קראטין פונה בעיקר לכל אותם האנשים שאין להם את הכיס העמוק על מנת לבצע החלקה. כך שאם אתם מרגישים שאתם נמצאים כחלק מאותה קבוצה של אנשים, זוהי יכולה להיות הצעה שהולכת לשנות את כל חוקי המשחק מהצד שלכם.

נכון להיום החלקת קראטין ברוב המספרות ואצל מרבית מעצבי השיער תעלה בין 300 עד 1500 שקל. המחיר הזה מדבר על ביצוע מחיר מלא של החלקה, והעלות של חידוש השורשים היא עלות זהה – כך שברוב המקרים חוזרים על הטיפול פעם אחר פעם. 

כמו שאתם יכולים לשים לב יש הפרש לא קטן בין העלויות בין המספרות ובין מעצבי השיער השונים. ההפרש נוצר בגלל העלויות הכספיות של החומרים שבהם משתמשים המספרות ומעצבי השיער. לכן לרוב מומלץ שלא לבחור בהצעת המחיר הזולה ביותר מכיוון שהיא לרוב לא תהיה מספקת, אך אין שום סיבה שתבחרו בהצעת המחיר הגבוהה ביותר מכיוון שהיא לא בהכרח תהיה כל כך מוצדקת.

 

כל כמה זמן צריך לחדש החלקת קריאטין?

 

לא מעט אנשים נמנעים מלבצע החלקת שיער רק בגלל שהם צריכים לחדש אותה פעם אחר פעם. אך בואו נודה על האמת ונגיד כי החלקת שיער תאפשר לכם לקבל את השיער שתמיד חלמתם עליו וכל זאת מבלי שתצטרכו לעבוד עליו שעות רבות עם מחליק או פן. לכן תחשבו על הזמן שאותו אתם מבלים במספרות, ועדיין אתם יכולים לתאר לעצמכם כי השיקול הזה יהיה הרבה יותר אפקטיבי עבורכם. אז כל כמה זמן אתם צריכים להזמין את הספר או ללכת למספרה על מנת לבצע החלקת קריאטין?

ברוב המקרים מדובר על תקופה של בין 2-3 חודשים. אך אם נצטרך להיות קצת יותר ספציפיים – ניתן להגיד כי כל מקרה הוא לגופו. ישנם לא מעט נשים וגברים שמצליחים להחזיק עם ההחלקה כמה חודשים טובים ויש כאלה שבתוך 2-3 חודשים זקוקים באופן בהול לחידוש של ההחלקה. 

כמו שאתם בטח יכולים לנחש יש לא מעט הנחיות שעשויות לסייע לכם לשמור על ההחלקה יציבה ואולי אפילו לספק לה אריכות חיים גבוהה יותר. ישנם לא מעט חברות שמציעות שמפו וגם מרכך ייעודיים לשיער שעבר החלקה, אותם תכשירי רחצה מכילים חומרים שונים שאמורים לסייע לכם לשמור על ההחלקה במצבה הנוכחי. אך עדיין החלקת קראטין תצטרך להיות מתוחזקת על ידכם באופן שוטף בכדי שתוכלו לראות תוצאות.

 

היתרונות של החלקת קראטין

 

על מנת שתוכלו להבין מדוע החלקת קראטין היא האפשרות המושלמת עבורכם, אתם צריכים להכיר את כל היתרונות שהיא מביא ביחד איתה.

  • החלקת קראטין היא החלקה מהירה ופשוטה הרבה יותר מאשר כל סוג אחר של החלקה הנמצא בשוק נכון להיום.
  • העלויות של החלקת קראטין הן נמוכות בהשוואה לכל שאר ההחלקות, כך שהן מתאימות לאנשים עם תקציב נמוך או מוגבל.
  • ניתן לבצע את ההחלקה על אנשים שעברו טיפולים כימיים בשיער, מדובר על כמות גדולה של אנשים שזהו הפתרון היחידי עבורם.
  • לאחר ביצוע ההחלקה השיער מקבל מראה טבעי, ולא ניתן להבחין כי מדובר על החלקה.

 

החסרונות של החלקת קראטין

היתרונות של החלקת קראטין הם חשובים במיוחד מכיוון שהם האלמנט המרכזי שגורם לאנשים לבחור דווקא בסוג ההחלקה הזאת. אך לצד היתרונות יש גם חסרונות שאתם צריכים להיות מודעים אליהם, רק כך תוכלו לקבל החלטה שאתם שלמים לגביה בצורה חד משמעית.

  • החלקת קריאטין היא לא החלקה קבועה, ולכן תצטרכו לבצע חידוש להחלקה בכל מספר חודשים – לרוב מדובר על חידוש בכל 2-3 חודשים.
  • לא מעט מספרות ומעצבי שיער משתמשים בחומר שנקרא פורמלין, מדובר על חומר שאסור לשימוש בהמלצת משרד הבריאות. לכן מחובתכם לוודא כי מעצב השיער או המספרה איננה משתמשת בחומר הזה, וזוהי יכולה להיות משימה לא פשוטה עבורכם כאשר אין לכם את הידע הנדרש.
שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב skype
רוצה שיער מלא?
מידע מקצועי
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

לא תמיד התקרחות היא סימן רב, על פי מחקרים שנערכו ברחבי העולם – ישנם מקרים שבהם קרחת נתפסת בתור משהו סמכותי, בוגר ודומיננטי אצל גברים