החלקות שיער: מהי ההחלקה המתאימה לך?

החלקות שיער
החלקות שיער

החלקת שיער הפכה להיות בשנים האחרונות מהטיפולים המבוקשים ביותר בקרב נשים וגברים שחולמים על שיער חלק. על מנת שתוכלו להגיע לתוצאות הרצויות, חשוב לשלב בין טכניקה גבוהה ובין מקצועיות מקסימאלית כל זאת תחת לא מעט מגבלות. 

ישנן נשים שעדיין משתמשות בשיטות הישנות להחלקת השיער – בין אם מדובר על מחליק או על פן. יש גם לא מעט חומרים שנועדו לשמר את המראה של השיער החלק, אך עדיין מדובר על פתרון נקודתי שלא יצליח להוביל אתכם לתוצאות ממושכות. אז איזה מבין האפשרויות הן היעילות ביותר ואלה שיוכלו להחזיק מעמד למשך תקופת זמן ממושכת? כמובן שהבאנו עבורכם את כל האפשרויות השכיחות ביותר לנשים בכל המצבים, כך שכל אחת תוכל למצוא את האפשרות המועדפת עליה.

 

החלקת שיער צרפתית

החלקה צרפתית
החלקה צרפתית

 

החלקת שיער צרפתית היא החלקת שיער המתבצעת באמצעות שמנים, המטרה בשימוש בשמנים זה שהם יגבירו את הלחות בשיער. כך השיער יכול להיות חלק למשך תקופת זמן ממושכת, הרבה יותר מתקופת הזמן שהוא היה מחזיק אם הייתם משתמשים בפן או במחליק. 

נשים רבות נמנעות מלבצע החלקות שיער רק בגלל שהן שמעו על החומרים הכימיים שבהם משתמשים על מנת אותן. אך באמצעות החלקת שיער טבעית, כן יהיה אפשר לקבל את התוצאות המושלמות וכל זאת בשימוש בחומרים שלא יסכנו את השיער ולא יגרמו לכן לחוסר נוחות

היתרונות של החלקת שיער צרפתית הם מאוד ברורים – ראשית מדובר על החלקה יציבה וחזקה במיוחד, כך שבכל מספר חודשים ישנו צורך לחדש אך ורק את השורשים. בנוסף לכך ההחלקה מתבצע על ידי חומרים חזקים שמסייעים לשיער להיות מבריק הרבה יותר מאשר הוא היה לפני ביצוע ההחלקה.

אך כמובן שישנם מצבים שבהם לא מומלץ לבצע החלקת שיער צרפתית המצבים השכיחים ביותר הם: במקרה שבו השיער עבר תהליך של הבהרה בשלב כזה או אחר, במקרה שבו השיער הינו פגום ברמה קשה וטיפול ההחלקה יכול להסב לו נזק משמעותי יותר ובמקרה שבו המטופל או המטופלת סובלים מנשירה קשה שעלולה להחמיר כתוצאה מהטיפול.

כל מה שצריך לדעת על החלקה צרפתית

החלקת שיער אורגנית

עוד אפשרות שעומד בפניהם של גברים ונשים כאחד זוהי כמובן האפשרות של החלקת שיער אורגנית. מדובר על החלקת שיער שתאפשר לכם להיפתר מהפאנים ומהמחליקים, וליהנות משיער חלק ויציב לאורך תקופת זמן ארוכה. כך לא תצטרכו למצוא את עצמכם קובעים תור לספר בכל כמה ימים, כי הפעם השיער פשוט נשאר חלק.

שיער חלק הוא כבר מזמן לא עוד גחמה רגעית, מדובר על אלמנט שיכול להשפיע בצורה כזאת או אחרת על הביטחון של גברים ונשים. לכן מהסיבה הזאת אסור לכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר, והחלקת שיער אורגנית היא ללא ספק אחת מהאפשרויות הטובות ביותר שעומדות לפניכם באלמנטים של החלקות שיער.

היתרונות של החלקת שיער אורגנית הם מגוונים – בראש ובראשונה תוכלו ליהנות משיער חלק וגם משיער מבריק לאורך זמן ממושך ומבלי שתצטרכו לבצע פעולות מיוחדות, החלקת שיער אורגנית שומרת על השיער בריא ולא מסכנת אותו כך שאתם לא צריכים להיות לחוצים שמא השיער ייהרס או ייפגע כתוצאה מהטיפול.

מה הופך את האפשרות של החלקת שיער אורגנית למבוקשת כל כך? ראשית מדובר על אחת מהשיטות הבטוחות ביותר לשיער כמו שכבר ציינו, כך שאין באמת שום סיבה לדאגה. ההחלקה עצמה מתבצעת בצורה פשוטה מאוד ובתוך זמן קצר. אם לא די בכל זה, החלקת שיער אורגנית ברוב המקרים מתבצעת במחיר אטרקטיבי במיוחד, כזה שלא ישאיר לכם מקום לספק.

 

החלקת שיער ברזילאית / החלקת שיער קראטין

החלקת שיער קראטין הינה טיפול משקם לשיער ולא החלקת שיער כיוון שלא מדובר בטיפול שמטרתו היא להפוך את השיער לחלק, טיפול הקראטין מרכך ויוצר ציפוי לשערה אך לא משנה את המבנה הכימי של השערה ( כמו החלקת שיער יפנית, צרפתית ואורגנית). כיצד מבצעים החלקה זו? תחילה מבצעים החלקה לשיער, לאחר מכן מוסיפים ציפוי קראטין על מנת ליצור קיבוע על מנת לשמור על השיער החלק לפרק זמן גדול יותר.

למידע נוסף על החלקת קראטין לחץ כאן

מהם השלבים של החלקת שיער טבעית?

החלקת שיער טבעית
החלקת שיער טבעית

 

בשלב הראשון המטופל עובר תהליך שבו מעצב השיער מאבחן את מצב השיער שלו, כך שיהיה ניתן לבחור את השיטה היעילה ביותר להחלקת השיער. לכל שיטה יש את היתרונות ואת החסרונות שלה, לכן חשוב מאוד לבחור את שיטת ההחלקה היעילה והאפקטיבית ביותר.

בשלב השני מתחילים לבצע את ההחלקה עצמה כאשר מבצעים הפרדה של השיער לשבילים דקים. בכל אחד מהשבילים שנוצרו מורחים קרם החלקה כסנטימטר לפני הקרקפת עצמה. לאחר המריחה עוטפים את השיער עם ניילון נצמד, חשוב מאוד שהשיער יהיה מתוח. אחרי 10 דקות מבצעים בדיקה שבה קושרים את השיער, אם השיער נקשר אפשר להתקדם לשלב השלישי. אם לא ניתן להמתין עוד כמה דקות עד שהחומר יספג בשיער כמו שצריך. לאחר מכן ניתן לשטוף את הקרם, ולייבש את השיער עם פן רגיל. כעת ניתן לעבור על כל אחד מהשבילים עם מחליק בחום של 180 מעלות כ-4 פעמים.

בשלב השלישי מבצעים חלוקה של השיער פעם נוספת לשבילים, אך הפעם מורחים קרם שנקרא קרם מנטרל. לאחר המריחה ממתינים כ-15 דקות, ואז ניתן לשטוף גם את הקרם הזה. 

בשלב הרביעי והאחרון מבצעים חליבה של השיער עם תכשיר הפיינלייזר. ממתינים כ-3 עד 5 דקות, ואז יהיה ניתן לשטוף בפעם האחרונה את השיער – וכמובן לייבש עם פן.

 

החלקת שיער יפנית

מבנה השערה מושפע ממרכיבה העיקרי – חלבון הקרטין. החלבון מאופיין במספר קשרים כימיים היוצרים חיבור בין חומצות אמינו. כאשר מבצעים החלקה יפנית, הקשרים שאותם אנו שוברים הינם קשרי מימן וקשרי אטום גופרית. על מנת להפריד את קשרי המימן, נחפוף את השיער בתחילת ההחלקה. כדי לפתוח את קשר הגופרית, צריך להשתמש בחומרים מחזרים.

כל מה שצריך לדעת על החלקת שיער יפנית

מה צריך לדעת על החלקת שיער טבעית?

 

קודם כל חשוב מאוד שתראו באילו חומרים אתם משתמשים, ועליכם לוודא כי מדובר על חומרים טבעיים. אחרת כל האפקטיביות של ההחלקה תיעלם, לכן חשוב מאוד לשים לב מבעוד מועד לחומרים ולוודא כי הם מתאימים להחלקת שיער טבעית.

בנוסף אנו פרטנו לכם כאן בכל שלב כמה זמן מומלץ להשאיר את החומר על השיער. אל תנסו להגדיל ראש, תשתדלו לעקוב אחרי הזמנים הללו ולעמוד בהם. אם תשאירו פחות מידיי זמן ההחלקה לא תהיה אפקטיבית, ואם תשאירו את החומרים יותר מידיי זמן על השיער אתם עלולים לפגוע בשיער בצורה כזאת או אחרת.

לאחר מכן תוכלו לבדוק למשך כמה זמן ההחלקה מחזיקה לכם מעמד. אם ההחלקה לא מחזיקה מעמד לאורך זמן, ככל הנראה לא ביצעתם את התהליך כמו שצריך. אם אתם חוששים, תמיד תוכלו לפנות למעצב שיער מיומן על מנת שיבצע עבורכם את ההחלקה ויסייע לכם להשיג את השיער החלק שתמיד רציתם וכל זאת בעזרת חומרים טבעיים בלבד.

 

מהם היתרונות של החלקת שיער טבעית?

 

אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של החלקת שיער טבעית בהשוואה לכל שאר השיטות הקיימות היא שמדובר על החלקה שמתבצעת עם חומרים טבעיים בלבד. כך שאתם לא מעמידים את השיער שלכם בסכנה, והוא לא יכול להיפגע כתוצאה מהשימוש בחומרים – להפך הוא יכול רק להפוך להיות בריא ומלא יותר.

עוד יתרון שחשוב לשים עליו את האצבע זה שהחלקת שיער טבעית הינה החלקת שיער מהירה יותר מכל סוג אחר של החלקת שיער. התהליך כולו מתבצע בתוך מספר מצומצם של שעות, והשיער יכול להישאר חלק לאורך זמן – כך שהתוצאות בהחלט יכולות להיות כאלה שהן לשביעות רצונכם באופן חד משמעי.

היתרון האחרון הוא שהחלקת שיער טבעית מגיעה עם תג מחיר אטרקטיבי, כך שכל מטופל או מטופלת יכולים להרשות לעצמם לבצע את ההחלקה הזאת. אין שום סיבה שתצטרכו להתפשר על המראה של השיער שלכם, בטח כאשר זה יכול להשפיע גם על הביטחון העצמי שלכם – מצד אחד לטובה ומצד שני לרעה.

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב skype
רוצה שיער מלא?
מידע מקצועי
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

לא תמיד התקרחות היא סימן רב, על פי מחקרים שנערכו ברחבי העולם – ישנם מקרים שבהם קרחת נתפסת בתור משהו סמכותי, בוגר ודומיננטי אצל גברים