טיפול באקנה באמצעות לייזר

בדרך כלל נוטים לקשר את פצעי הבגרות, או בשמם הרפואי "אקנה", עם גיל ההתבגרות. אך למעשה מדובר במחלת עור נפוצה מאוד, שיש לה דרגות חומרה שונות. אקנה נגרם מחסימת בלוטות החלב עקב הפרשה מוגברת של שומן. אקנה יכול להופיע באזורי גוף שונים: פנים, קרקפת, גב וחזה, וכאמור, בכל גיל: גם תינוקות עשויים לסבול מאקנה, וכן נשים מעל גיל 40. נטייה תורשתית עשויה להשפיע על הופעת האקנה, וגם על חומרת התפרצות הפצעונים.

בגיל ההתבגרות האקנה נפוץ יותר, מכיוון שהורמוני המין (בעיקר טסטוסטרון) הופכים פעילים יותר בתוך זמן קצר, ובלוטות החלב מושפעות מפעילות הורמונלית.

אקנה יכול להותיר בעור כתמים אדומים כהים, והצטלקויות ברמות שונות של חומרה, שהטיפול בהן מורכב ודורש שילוב של שיטות. הצלקות בעור יכולות להיות בולטות וגבשושיות, או קעורות ושקועות – מה שידוע כ"חטטים". הצלקות והחטטים פוגעים במרקם הטבעי של העור, ויוצרים עוגמת נפש רבה, בעיקר כשמדובר בפנים.

טיפול באקנה צריך להתחיל באבחון אצל רופא מומחה. חשוב להקפיד על טיפול נכון, מכיוון שטיפול שגוי עשוי להחריף את המחלה ולהביא לכתמים ולצלקות.

מכשיר CO2RE מבצע פילינג באמצעות אנרגיית חום, המקלפת את שכבת העור הפגוע ומעודדת את העור לחדש את התאים הבריאים. במקרים של אקנה פעיל – טיפולי פילינג במכשיר CO2RE מצמצמים את הקומודונים ומאזנים את שמנוניות העור. יתרון גדול של מכשיר CO2RE הוא באפשרות לקבוע את עוצמת הטיפול, ולהתאימו לכל מקרה באופן פרטני וייחודי.

הלייזר הפרקציונלי CO2RE מטפל בעזרת טכנולוגיה המאפשרת דיוק רב של אנרגיית חום, שאינה מתפזרת אלא פוגעת בעור בנקודות זעירות. הדיוק מאפשר התמקדות באזור הדורש טיפול, ושם נוצרת כוויה באופן מבוקר. הפגיעה הזאת מעודדת את תאי העור להתחדש ולייצר קולגן.

הטיפול מתבצע לאחר שהעור אולחש באופן מקומי בעזרת משחה ייעודית. הטיפול בלייזר פרקציונלי CO2RE הוא טיפול בטוח, שההחלמה ממנו מהירה באופן יחסי, לעומת שיטות טיפול מסורתיות יותר. במקרה של חטטים בעור אפשר לשפר את מרקם העור באמצעות הזרקות של חומצה היאלורונית מדוללת, הממלאת את השקעים.

שיפור משמעותי במצב העור מושג לאחר סדרת טיפולים. מספר הטיפולים הנדרש תלוי בחומרות הצלקות, ולעתים יש צורך בטיפולים משמרים בפרקי זמן המשתנים ממטופל/ת למטופל/ת. כתוצאה מטיפולים בלייזר CO2RE משתפר בעור המטופלים גם מראה הקמטים ומרקם העור, ומושג מראה צעיר יותר.

במרפאות ד"ר וולף מבצעים אבחון ראשוני של סוג האקנה, ובירור של חומרת מצב העור. לאחר האבחון יותאם סוג הטיפול: יוצעו טיפולי פילינג המתאימים לכל מקרה, כולל למקרים שבהם יש צלקות וכתמים שהם תוצאה של אקנה. טיפולי הפילינג בלייזר CO2RE מסייעים בריפוי ובהבראת הפצעים, בהבהרה של כתמים אדומים, ומאפשרים חדירה טובה יותר של חומרי הטיפול המקומי הנמרחים על פני העור.

 

שתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב skype
רוצה שיער מלא?
מידע מקצועי
אחוז המתקרחים בקרב גברים בעולם

לא תמיד התקרחות היא סימן רב, על פי מחקרים שנערכו ברחבי העולם – ישנם מקרים שבהם קרחת נתפסת בתור משהו סמכותי, בוגר ודומיננטי אצל גברים